KO LANTA – československý výlet a úžasná malá Lanta

Ko Lanta Noi, Thajsko

Na Ko Lantu jsem dorazil speedboatem z Ko Lipe – byla to má druhá zastávka v Thajsku. Na Ko Lipe byla opravdu mizerná wifina, takže chtě nechtě jsem na Lantu přijížděl s vědomím, že budu muset dost pracovat.

Když jsem ještě byl na Ko Lipe, tak jsem na netu zkoumal možnosti aktivit a po chvíli brouzdání jsem na Facebooku narazil na skupinu Čechoslováci na Koh Lantě a dokonce přímo na jednodenní zájezd pro Čechoslováky po okolních ostrovech. Vzpomněl jsem si, jak mi jej dokonce doporučovala kámoška na Bali, ale to bylo někdy v prosinci a mě se to během té doby úplně vykouřilo z hlavy. K mému štěstí se další zájezd konal hned druhý den mého pobytu, takže když jsem dorazil na Lantu, vyrazil jsem z přístavu péšo do diving centra přihlásit se a zaplatit. Během dne mě pak kontaktoval Luboš a já se těšil na den následující, až mě ráno vyzvednou před hostelem.

 

Ko_Ngai_2
Ochutnávka z výletu – Koh Ngoi

Ubytko jsem měl v sharovaném pokoji v hostelu uprostřed ostrova a byla to paráda. Hostel měl parádní lobby, kde se dalo krásně sedět, pracovat, wifina byla velmi dobrá, měli tu super limonády. No prostě parádní podmínky, až mě pak mrzelo, že jsem tam strávil u počítače možná až moc času 🙂

Ale vyhovovalo mi to tam natolik, že jsem tam nakonec zůstal místo původně plánovaných dvou nocí noci čtyři. První noc tedy byla zatěžkávací zkouškou, protože s vědomím, že ráno brzy vstávám a že se potřebuji vyspat jsem zalehl, načež tam těsně před půlnocí začal někdo strašně, ale opravdu strašně zařezávat. A že si dával záležet. Když po nějaké době přestal, tak ho naopak vystřídal nějaký kašlal a takhle pořád dokola. Koukal jsem do stropu a zabral asi v půl 4.

Na výletě s 20 Čechy

 

Druhý den jsem tedy ráno čekal před hotelem, kde mě vyzvedlo auto a frčeli jsme do přístavu. Hned v autě jsme se potkali s první polovinou naší výpravy, což byla parta 8 mladých lidí – taky toho předchozí večer moc nenaspali, ale měli lepší důvod než já J Bylo fajn si pokecat. Vyprávěl jsem jim o své cestě, byli docela zvědaví a vypadalo to, že je to opravdu zajímá. Po nějaké době jsem si připomenul, že to, co já už beru jako samozřejmost, tak samozřejmost vůbec není a mám fakt kliku, že tohle můžu zažívat.

 

Samotný výlet pod vedením Luboše byl super. Jelo nás celkem 20 Čechů na dvou lodích, navštívili jsme jeskyni, kterou jsme proplavali a ocitli se na plážičce uvnitř skály. Nebýt tam tolik turistů kolem nás, tak by to bylo dokonalé.

lanzta_jeskyne_2
80 metrů jeskyní a tady jsme se vynořili.

Pak se pokračovalo na druhou zastávku, kterou bylo šnorchlování – to mě upřímně trochu zklamalo, po zkušenostech z Ko Lipe jsem čekal něco trochu lepšího, ale vše vynahradila zastávka poslední, na ostrově Ko Ngai, což byl prostě ráj. Pláž a výhled z ní jako z reklamy na dovolenou. Celkově to tedy byl super den a chystá-li se někdo na Lantu, tak tohle určitě stojí za to (cena je 1200 BTH vč. občerstvení a oběda).

Ko_Ngai_5

Ko_Ngai_4

Ko_Ngai_3

Ko_Ngai_1

 

Koh Lanta Noi – skútrem mezi rybáři a krásnou přírodou

Koh Lanta Noi

Další den jsem trávil hlavně prací a pořádně jsem si užil až poslední den. Půjčil jsem si skútr na ubytku a vyrazil projet malou Lantu (Koh Lanta Noi), která je severovýchodně od Ko Lanta Yai a není vůbec turistická. A byla to paráda. Jel jsem přímo za nosem bez nějakého plánu, projel jsem ji celou a kochal se krásnými výhledy na okolní přírodu v kombinaci s životem místních rybářů a usedlíků.

Tam jsem to vzal vnitrozemím, nazpět po pobřeží. Parádní den s úžasnou atmosférou. Tohle se mi hrozně líbí – poprvé jsem to zažil na Lomboku. Prostě se jen tak projet na skútru, který v tu chvíli není prostředkem k dostání se z jednoho bodu do druhého,  ale je to jen a jen o tom jet, koukat kolem sebe a kochat se (vím, že to k tomu má hodně daleko, ale konečně aspoň trochu rozumím, co mají třeba harleyáři z Route 66).

Lanta_Noi_1

Lanta_Noi_2

Lanta_Noi_3

Lanta_Noi_4

Lanta_Noi_5

Lanta_Noi_6

Odpoledne už jsem pak trochu spěchal zpátky, protože naši hráli zrovna semifinále olympiády proti Rusům, tak jsme fandili – bohužel neúspěšně – v naší české skupince ze zájezdu po ostrovech.

Ko Lanta – jaká byla?

Zase tolik jsem toho tedy z Ko Lanty neviděl. Slyšel jsem chválu na Old Town a národní park na jihu, ale už nezbýval čas. Musel jsem zase vyrazit na cesty. Tak třeba příště.

Koh Lanta most
Most mezi Koh Lanta Noi a Koh Lanta Yai

 

Další zastávka: Koh Jum

Z Lanty jsem původně plánoval vyhlášený ostrov Phi Phi nebo Koh Yao Noi, nakonec jsem se opět trochu neplánovaně odklonil a vyrazil na Koh Jum – pidi ostrov po cestě na Krabi. Jede tam stejný speedboat jako na Krabi, cesta na Koh Jum stojí 350 THB.

Speedboat ale na ostrov nezajíždí, zastaví na moři a pro turisty si dojedou lodě z resortů, kde jsou ubytovaní. Tohle mi ale nikdo neřekl. A co když člověk bydlí úplně někde v háji a jeho ubytování fakt žádný transfer nezajišťuje? 🙂

Autor: michal vrtiška

Živím se online marketingem a rád cestuji. V prosinci 2017 jsem obě tyto záliby skloubil a vyrazil na půlroční cestu po Asii. Dal jsem si závazek, že o tom napíšu blog a po dvou měsících svůj slib konečně začínám plnit. Držte palce, ať nezůstane u prvního postu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: